Sokolska ulica 8
1295 Ivančna Gorica
Ob zaključku šolskega leta je v Višnji Gori potekalo slavnostno odprtje tamkajšnjega bazena, ki bo po enoletnem premoru znova ponujal prostor za rekreacijo, druženje in poletno osvežitev. Slavnostni trak je prerezal župan Dušan Strnad v družbi novih upravljavcev bazena, Mojce Žlender in Bojana Črneta, ter ostalih gostov.
Nova upravljavca, domačina Mojca Žlender in Bojan Črne z Vrha pri Višnji Gori, sta v nagovoru poudarila, da je bila sanacija bazenskega kompleksa zaradi daljšega obdobja neobratovanja obsežna. Obnovili so bazene, uredili okolico ter prenovili gostinski objekt. »Kjer je volja, tam je pot,« sta poudarila in izrazila željo, da bi bazen v Višnji Gori znova postal priljubljen prostor druženja, rekreacije in poletnega oddiha za vse generacije.
Župan Dušan Strnad je ponovno odprtje označil za »novico poletja« ter čestital upravljavcema za pogum in uspešno izpeljano prenovo. Izrazil je željo, da bi bazen v poletnih mesecih obiskalo čim več občanov in drugih obiskovalcev. Ob tem je napovedal tudi podporo občine pri sofinanciranju programov rekreacije in plavalnih aktivnosti za otroke, o čemer bo v prihodnjih dneh odločal občinski svet.
Za glasbeno popestritev dogodka je poskrbel Robert Smrekar - Bertl, zgodovino višnjanskega kopališča pa je predstavil Višnjan in častni občan Pavel Groznik. Ob tem je spomnil, da zgodovina bazena v Višnji Gori sega vse do leta 1937, ko je bilo kopališče zgrajeno, ter izpostavil zanimivost, da bazen meri natanko 33 metrov in 33 centimetrov. Krajšo otvoritveno slovesnost je vodil pisatelj in novinar Lojze Grčman.
Gašper Stopar