Sokolska ulica 8
1295 Ivančna Gorica
Za nami sta tudi druga in tretja delavnica Trženjske akademije, ki sta bili namenjeni razumevanju in načrtnemu uporabljanju sporočila govorice telesa ter temu, kako s pomočjo neverbalne komunikacije povečati prodajo.
Govorica telesa je namreč zelo sporočilna, če jo le znamo razbrati. Kot taka je zelo uporabna tudi v poslu, predvsem prodaji, nam je na praktični delavnici zaupal Edvard Kadič, strokovnjak za komunikacijo in osebnostni razvoj.
Ljudje v svoji glavi sestavljamo slike, del teh je tudi govorica telesa. Ta je lahko še precej bolj povedna od besed, ki prihajajo iz ust ljudi, s katerimi komuniciramo. Zakaj? Ker se ljudje neverbalno izrazimo celo prej kot verbalno. In to večinoma nezavedno. Ljudje imamo namreč zrcalne nevrone, ki simulirajo občutja sogovornika. Ko z nekom komuniciramo, z njim usklajujemo možgansko valovanje.
Pomembnost prvega vtisaPrvi vtis, ki ga naredimo na človeka, je zelo pomemben. Zato naj bo pravi. Tudi z vidika govorice telesa, ki tako sogovorniku ne sme sporočati nasprotnega, kar mu kaže telo. Bodimo sproščeni, držimo očesni stik s sogovornikom, uporabljajmo obrvi za neverbalno komunikacijo.
Tri osnoveOsnovo govorice telesa sestavljajo oči (zgornja polovica obraza), usta (spodnja polovica obraza) ter drža telesa. O pomembnosti očesnega stika ne bomo izgubljali besed (lažnivci se ga izogibajo), glede rabe ust pa le to – ne skrivajte ustnic. Odprta drža telesa izraža sproščenost, nasmeh in kimanje sta pozitivna znaka. Tudi stopala imejte obrnjena proti sogovorniku, saj mu tako izražate pozornost.
Rokovanje
Veliko o posamezniku pove tudi rokovanje – predvsem sporoča njegovo pripravljenost za sodelovanje, kaže na samozavest. Ko se z nekom rokujemo, poskrbimo, da bomo to storili v položaju poravnanih dlani.
Vas bodo fotografirali? Bodite fotogenični.
Veliko ljudi na fotografijah »zmrzne« oziroma niso niti približno videti tako, kot takrat, ko so sproščeni. Zato velja pri fotografiranju v poslovne (in druge namene) upoštevati naslednje nasvete – fotografa glejte malo nad objektiv, smejte se z očmi, jezik mora namreč ostati za zobmi, pri čemer ne kažite dlesni in ne stiskajte zob, po možnosti pa tudi skrijte morebiten podbradek. Ob vsem tem pa ves čas pazite na držo telesa – ramena naj gredo dol in rahlo nazaj, pa tudi pretirano vlečenje trebuha navznoter ni priporočljivo. Namesto izgovorjave besede »siiiir« pa raje pomislite na kaj lepega.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenije in Evropska unija iz Evropskega sklada za Regionalni razvoj.